Понеділок, 20.05.2019, 10:09
Вітаю Вас Гість | RSS
Б о р і т е с я - п о б о р е т е !
Форма входу
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Ми будемо щиро Вам вдячні, якщо Ви встановите нашу кнопку в себе на сайті:

Антакорупційний сайт


Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Новини та події

Головна » Статті » Наші новини

Лінія війни.-Лінія мирного життя. --( ВІДПОВІДЬ МАЙДАНА паталагоанатому-юристу.

       Протести, майдан, прагнення євроінтеграції, а по суті нормального, справедливого життя для кожного, світлі, усміхнені погляди з надією в майбутнє, загибель побратимів. Все це навічно залишиться в наших серцях і в історії України. Чергове випробування для України і українського народу Крим і на кінець гібридна війна на сході. І все це через смерть, кров наших громадян, земляків. А зовсім поруч, ніби й нічого не сталося, веселощі і гульба, відпочинки, пляжі і моря, заробляння грошей. Усвідомити все це одночасно і поєднати не можливо, воно не вкладається в голові. Такий кривавий і поруч веселий і безтурботний гібрид людського життя і смерті. Такі зараз через наше життя проходять паралельно дві лінії, війна і мирне життя.

      Лінія війни. Сьогодні кожен з нас, хто є істинним патріотом країни, має бути готовий захищати зі зброєю в руках Україну, свої сім»ї, своє і їх майбутнє і я впевнений, що всі до цього готові. Також кожен, хто не в війську, має все робити для того щоб допомагати нашим воїнам світла, щоб забезпечити їх засобами захисту, харчуванням, побутовими та іншими необхідними речами, необхідною зброєю і технікою, якщо держава на сьогодні цього зробити не може.

     Лінія мирного життя. Тут все частіше задаєш собі запитання, чому люди повстали, чому вони переборовши страх вийшли на майдан. Відповідь лежить на поверхні: тому що, стомилися терпіти свавілля безхребетних чиновників, кишенькових суддів і прокурорів, засилля бандитів і злодіїв у владі, тому що хочуть жити в дійсно демократичній країні. Така картина очевидна для всіх по Україні в цілому. І зовсім інший пейзаж вимальовується, зі слів тих же чиновників, коли торкаєшся кожного району. Так і в Бершадському районі. Оказується в нашому районі не було активної і вбивчо-байдужої підтримки владними чиновниками району всіх рівнів лінії партії регіонів, під проводом якої клан януковича грабував країну, в районній газеті не висвітлювався суцільний «одобрямс» даній партії. Все в нас в районі було гаразд, ніхто не брав хабарів, проблеми всіх громадян вирішувалися рівноцінно, не залежно від статків і посад. І що характерно такі ж гарні пейзажі малюють по інших районах. Ще раз задаю собі запитання: то чому ж тоді повстали і гинули люди, коли все було так добре, мирно, тихо і справедливо? Відповідь лежить на поверхні: той хто стверджує що існуюча на жаль і по цей день система і люди які її уособлюють на місцях справедлива і праведна, бреше. А брешуть вони тому, що ця система до якої вони пристосувалися дає їм можливість погріти руки на людських проблемах і горі.

      Що означає слово «чиновник»? Відповідно тлумачного словника, чиновник, це державний службовець, людина, яка обмежується в якій не будь справі формальним виконанням своїх обов»язків. Тобто, перш за все, він на службі у держави, а не якоїсь партії чи особи. Зараз багато доводиться чути, а що ми могли зробити, нам так говорили і ми робили, а як би ми не робили б, нас би звільнили. Це біда людей, які приходять  у владу, і впевнено вважають, що посада їм дається по життєво і ради її збереження готові виконувати любі вказівки, якщо навіть вони шкодять країні і громаді. Безпринципність людей у владі приводить до зубожіння країни. Коли б кожен посадовець, не тримаючись посади як блоха кожуха, проявляв свою принциповість при вирішенні  його посадових питань, то не було б ніяких януковичів. Та тому, що йому не було б на кого опиратися на місцях. А так вони отримали гарну опору в вигляді тих чинуш, які своєю активною чи пасивною підтримкою, дали зелене світло на створення бандитської країни, тих чинуш, які тепер  заявляють, що вони всіляко підтримували майдан, були проти режиму і взагалі, якби не вони, то майдану не було б. Це точно, якби не вони і їхні дії, то Україна давно вже була б дійсно демократичною європейською державою. На мій погляд, в умовах України, посада державного чи комунального чиновника це  самопожертва заради країни, заради громади. Посудіть самі заробітна плата не велика, надзвичайно велика кількість проблем, які потрібно вирішувати. На жаль на сьогодні це інше поняття: влада дорівнює нажива.

        Так вийшло, що на широкий загал громади району було винесено обговорення і висунення кандидатів на посаду головного лікаря Бершадської окружної лікарні інтенсивного лікування. По цьому питанню хочу навести дослівну цитату коментар голови обласної ради Свитка С.М. «Вінниччина стала першою в Україні, де запропоновано такий механізм обговорення і призначення кандидатур на заміщення вакантних посад в комунальних закладах охорони здоров’я. До таких дій нас спонукала ситуація в державі і Революція Гідності. Думаю, інакше і не могло бути. Раніше ці кадрові питання вирішувалися у владних кабінетах, і рішення приймалося кулуарно. Час вимагає змін, і змін на краще. Тому, ми запропонували, в межах чинного законодавства, іншу процедуру ухвалення рішень щодо кадрових питань, яка передбачає широке громадське обговорення.

Не хочу критикувати ті чи інші колективи. Але колективи є клітинами суспільства, і коли під тиском колишніх головних лікарів залякуються працівники закладів, і їх змушують підписувати під примусом ті чи інші звернення, то такі дії я вважаю неправильними. Спочатку вдень вони підписують звернення, потім ввечері скаржаться до обласної Ради, що їх змушують примусово підписуватися. Це їхнє рішення. Вважаю, що треба бути мужніми і послідовними, відстоювати свою громадянську позицію, зокрема в колективі. Ми дали вудочку, щоб ловити рибу, а суспільство не змогло повною мірою скористатися цією можливістю. Це є проблема нашої країни, яка на шляху становлення громадянського суспільства.

- Ті лікарі, які вже призначені, не можуть спочивати на лаврах. На разі, ми розпочинаємо серйозний контроль комунальних закладів охорони здоров’я, зокрема в частині їх фінансової діяльності. Ми залучаємо до цього процесу громадські організації, які запропонували дану ініціативу.»  

        Також хочу навести цитату по даному питанню міністра охорони здоров»я Олега Мусія: “Звільнення головних лікарів у Вінницькій області - це та практика, яку будемо застосувати по всіх областях. Ніхто не займається гонінням чи репресіями. У цих лікарів закінчився контракт. Тепер вони на рівних умовах з іншими претендентами беруть участь у конкурсі на заміщення вакантної посади. Прийдуть ті, хто не брав хабарів та чесно виконував свою роботу”. Хотілося б нагадати, що головний лікар Бершадської ОЛІЛ Залецький В.А. займає посаду  вже 12 років, тобто він керував закладом і до реформи, коли він був ще не поділений на окремі шматки. Що за два роки реформи змінилася так різко робота тих медичних працівників, якими ще недавно управляв пан Залецький? Питання не в конкретних звинуваченнях по кожному факту неналежно наданої медичної допомоги, хоча за кожним з них стоїть чиєсь особисте горе і трагедія, а питання в системі, системі яка влаштовує тих, хто до неї пристосувався. Мені здається всі б підтримали б протестний рух лікарів проти хабарництва в медицині і за достойну заробітну плату медичним працівникам, але такого не має, значить їх така система влаштовує, або вони просто бояться.

       Окремо хочу вказати наступне, любе питання, яке хвилює громаду, будь то стан медичного обслуговування, земельні питання, мають стати питанням любого громадського об»єднання чи формування громадян. Таким чином формується громадська думка, громадянське суспільство і в кінцевому результаті демократичне суспільство. Посада чиновника це не по життєвий вирок і не питання громадських об»єднань вишукувати кримінал в діях посадовців, це питання правоохоронних органів, якщо вони на своєму місці. Але існує суд громадської думки і любий посадовець, який має гідність, має з ним рахуватись і як відповідальний громадянин, має подавати у відставку, якщо службове недбальство допустив навіть не він, а його підлеглі.

Лінія війни. Результат діяльності безвідповідальних посадовців, корупціонерів, безхребетних чинуш і депутатів теперішній стан наших збройних сил. Ще раз кажу, кожен з нас готовий стати на захист України і стаємо. Але якось стає прикро, коли депутат обласної ради О. Лєхман, життєвими принципами якого є з його ж слів авторитет і гроші, з трибуни сесії районної ради обзиває тих кого він призиває стати на захист України, бомжами, бо вони не мають таких статків як у нього а з місця вигукує, що він кожному купить по два бронежилети і два шоломи, напевно що б йому не заважали займатися своїми справами. Знаєте, ми захистимо Україну, але ми не хочемо захищати бізнес лєхманів. Хотілося б запитати військового комісара, що на власників великих бізнесів чи депутатів накладено бронь від призиву в лави захисників країни? То ж нехай пан Лєхман надіває на себе торби з грошима, ні краще самий сучасний бронежилет, бо гроші там на спасають, а ми не бажаємо йому поганого і разом ідемо на війну. А там як влучно сказав на майдані афганець з Луганська «Я точно знаю, что ни толщина кошелька ни высота занимаемого положення не влияют на траэкторию полета пули».

З повагою до всіх мешканців району,

Голова ради громадського об»єднання «Бершадь Майдан»

А. Козоріз

03.08.2014 р.

Категорія: Наші новини | Додав: zoro (09.08.2014)
Переглядів: 302 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту

 Вінницька обласна організація Спілки офіцерів УкраїниГромадська Рада при УМВС України у Вінницькій області

Бершадь в інтернеті